Igaühe maailm asub tema südames. Milline on sinu maailm? Millisena tunned ennast oma südames? Sinu südames olev valu peegeldub sulle maailmast vastu. Sinu südames olev rõõm samuti. Mida kannad sina oma südames?

Jutt enesetervendamisest võid tunduda klišeena, kuid siiski… meie maailm on täpselt selline, millised oleme meie ise enda kõige sügavates kihtides.

Igaühe südames on rõõmu ja rahu energiad- sisemine eluleek, mille kaudu oleme ühenduses Algallika energiatega. Millised valukogemused, uskumused, hirmud, teiste õpetused, ei lase sul seda kogeda?

Iga valukogemusega ilmub kiht meie südamele, mis varjutab loomulikud rõõmu ja rahu energiad, mis meis on. Ja nii me läheme seda rõõmu ja rahu, mida oleme iseendas kogenud, otsima igalt poolt mujalt. Me otsime seda teistest inimestest, filmidest, raamatutest, söögist, ilusatest esemetest, loodusest, lemmikloomadest, oma tööst, saavutustest, auhindadest, uutest kogemustest, maiustustest jne. Kuid see ei rahulda meie südameid. See ei rahulda meid, sest teame, et see rõõm ja rahu, mida me otsime, on midagi enamat.

Kuidas siis jõuda selle rõõmu ja rahuni, mis on igaühe südames olemas?

Meil tuleb kiht-kihi haaval hakata mõistma seda, mis on kogunenud meie südamesse, mis varjutab rahu ja rõõmu kogemuse meie sees. See tähendab, et sa liigud enda sisemise frustratsiooni mõistmiseks enda südamesse. Alati. Kui tunned end emotsionaalselt halvasti (või ka füüsiliselt), võta aega, istu mugavalt ning keskendu oma südamepiirkonnale. Küsi: Mis on minu südames sellist, mida mul on vaja praegu mõista? Ma olen valmis kuulama ja nägema oma südame valu, mis praegu soovib esile tõusta.

Ole valmis kuulama ja nägema, ole valmis vastu võtma kõike, mis sinu südamest tuleb, mida sinu süda sulle räägib. Lihtsalt kuula. Järgne sellele, kuhu sinu süda sind juhatab. Võimalik, et on vaja kasutada mõne tehnika või hingespetsialisti abi, et lõpuni oma valu mõista ja tervendada. Võimalik ka, et vajad vaid 10minutit iseendaga, et tunda end hoopis paremini.

Me saame vastuseid ning rahu leida vaid iseendasse süvenedes. Iseenda käest küsides- mida ma endas peidan sellist, mis ei luba mul kogeda rõõmu ja rahu? Pole vaja karta iseennast. Iga küsimisega, iga hetkega, mil pühendad endale aega, jõuad lähemale oma sisemisele rõõmule. Kui sulle tundub, et oled juba tegelenud ühe ja teise teemaga, kuid JÄLLE oled justkui sama mätta otsas, siis tea, et olgugi sa spiraalina tagasi jõudnud „vana“ teema juurde, lahustad sa iga korraga aina enam kihte, mis on takistanud sul seni kogemast suurt sisemist rõõmu ja rahu. Iga endasse süvenemisega, oled jälle lähemale jõudnud. Ning siis tulevad kingitused. Mida lähemale jõuad, seda ülendavamaid, kirkamaid, armastusest tulvil hetki koged süvenedes iseenda valu põhjustesse ning jõudes seeläbi iseendaga rahusse ja mõistmisse.

Iga teema suhtes on võimalik jõuda sisemise rahuni. Ja nii lahustada kiht kihi haaval kogu sisemine kinnijäänud frustratsioon. Ning kogeda oma südame rõõmu- ja rahunenergiad meeldiva kihina enda ümber. Kogu meie maailm asub meie endi südames. Iga probleemi lahendamiseks tasub pöörduda iseendasse- oma südamekeskusesse.

Sinu süda ootab ainult sinu tähelepanu. Ta tahab sulle rääkida kõigest, mida olete koos kogenud ja mis on teda puudutanud. Sinu ülesanne on leida aega, olla valmis kuulama ja nägema ning vastu võtma iseennast.