Pööripäev on valguse võit pimeduse üle. Elu on lõpmatu tsükkel, valguse ning pimeduse lõputu sünkroonsus. Üht ei ole teiseta. Sõnajalg sümboliseerib teadvuse kasvu, teadvuse tõusu primitiivsest teadlikuks, valgustatuks. Tema lehed viitavad redelile, mida meie teadvus läbib tõustes, säilitades samal ajal oma keskpunkti. Sõnajala otsimine pööripäeval peaks tähendama endale kogu pimedaks ajaks valguse leidmist. Sõnajala õie otsimine tähendab lõpmatu valguse leidmist. Kuid seda ei leita välisest ilust ja särast, vaid sisemisest kasvamisest, nagu sõnajalg õpetab. Seega, kes mõistab, et seda väliselt säravat õit ei olegi, on tõusnud oma teadvuse tasandil ning hoomanud, et sõnajala õiena kujutatav valgus on peidus meie enda sees. See valgus pole väline sära, mis meid näiliselt tõmbab ja mida otsime, vaid sisemine töö ja areng iseendaga. Sõnajalg ei õitse.  Ta sümboliseerib sisemist sära ja vaimset kasvu. Ta suunab tõusma sisemise sära ja ilu poole ning vähem tähelepanu pöörama välisele.

Sõnajala energiad on korrastavad ning aitavad niiöelda kasvatada selgroogu. Sõnajala energiad aitavad oma sisemist Mina, sisemist keskpunkti leida ja hoida. Sõnajala energiad aitavad käia oma rada, valida OMA tee, OMA suund. Sõnajala taime energia tõmbab sind sinu oma keskpunkti.  Sõnajala taime energiad aitavad  endale kindlaks jääda, täita oma eesmärke, kohtuda erinevate inimestega jäädes iseendaks, jäädes oma põhimõtetele ja sisemisele teadlikkusele kindlaks.

Sõnajala taime energiad aitavad sisemiselt kasvada, areneda, mitte jääda seisma oma arengus või stagneeruda.

Sõnajala sõnum:

Väline ilu pole nii tähtis. Igal elu tasandil tehtud töö kannab vilja. Pole vahet, millisel teadvusetasandil sa oled, eesmärk on ühel hetkel vilja kanda, see toob vaimule rahulolu. Eesmärk on igal tasandil oma elus ning igas teadvuseseisundis  leida enda sisemine valgus. Eesmärk on vaimu kasvamine, sisemine areng ja kasvamine valguse suunas. Sõnajala energiad ei lase oma teelt kõrvale kalduda. Tema üleskutse on: looge endale tugev selgroog, millele toetuda- tugev sisemine teadmine, millele alati toetuda. Looge endasse teadmine lõpmatust Jumala armastusest ja valgusest enda sees. See aitab ükskõik, millises teadvuseseisundi kogemusest liikuda edasi, leida endas jõud ka kõige pimedamas ja valusamas kogemuses. On vaja sisemist alatist teadmist lõpmatust armastusest ja tervendavast Looja valgusest. Peate looma selle teadmise enda sisse ning võtma eesmärgiks liikuda valguse suunas.

Sama on suvise pööripäeva energeetiline eesmärk- jäädvustage see lõpmatu valgus enda sisse ning siis elate kogu väliselt pimeda aja üle sisemises lõpmatus valguses. Hingake suvise pööripäeva valgus enda sisse ning tunnetage, kuidas see voolab mööda teie selgroogu ning loob valguse ja jõu kogu eelolevaks talveks. Tunneta oma sisemist teadlikkust kasvamas mööda oma selgroogu helendava valguse sees. Kujutle ja taotle oma tahte, jõu ning energiavarude energeetilist kasvu. Kujutle suvise pööripäeva valgust sisenemas sinusse ning moodustamas sulle vajaliku reservuaari kogu aastaringiks. Täna seda imelist võimalust ning tunne valguse jõudu iseendas.

Armastusega,

Mairi