Nõges on negatiivse energia lahustaja. Nõges paneb tegutsema. Nõges sunnib välja minema oma kookonist. Ta sunnib tegema seda, milles ollakse toppama jäänud või mida ollakse soovinud teha, kuid ei julgeta. Nõgeses on tugevus ja elujõud.

Nõgese kõrgem sõnum on: igaühe ülesanne on valida oma tee ning mööda seda liikuda.

Nõgese energiates pole võimalik tegevusetult istuda, tema energia toob kindlasti mõtte millestki, mida saaks ja suudaks kohe praegu ära teha. Nõges on ergutaja ja utsitaja. Ta näitab, et tee on vaba, mine! Aidates lahustada negatiivse, mida muidu alatasa nähakse takistustena.

Kes saab nõgeselt kõrvetada, see peaks mõtlema, mille osas saaks olla oma elus aktiivsem. Nõges soovib teada anda, et kui sa natuke julgem ja tegutseksid julgemalt, siis näeksid juba neid tulemusi, mida soovid. Nõges soovib teada anda, et vaid oma negatiivsete mõtetega pidurdad ennast. Nõges justkui energeetiliselt tõukab minema valitud suunas. Nõges teeb paigalolemise nii ebamugavaks oma energiatega, et igaüks tema väljas valib liikumise.

Nõgese lõhn ei ole leebe magus lillelõhn, vaid tema lõhn kannab endas teadet- sa pead tõsiselt võtma seda, et vajad elus eesmärke ning suunda. On vaja otsustada suund ning liikuda selle suunas. Nõgese lehed näitavad, et ükskõik, millise suuna valid, kui sa liigud edasi, jõuad ikka lehe tippu välja. Nõgese leht näitab, et igas suunas on tippe, mida vallutada ja kuhu jõuda. Võid valida oma tee. Kuid oluline on, et sa ei pikutaks oma tee peal nii, et sa seda ei näe, vaid valiksid oma tee ning kõnniksid seda. Iga tee on oluline ja viib tippu, kui seda käia, mitte seista.

Nõges aitab otsustada, kui on vaja viimast tõuget, et lõplik otsus teha. Kuid kui veel ei tea, mida teha, ollakse segaduses, siis nõgese energiad võivad pigem segada, sest keegi justkui torkaks ja sunniks tagant. Siis oleks vaja rahulikult iseendaga kontakt luua ning jõuda selgusele, milline otsus panustab praegu parimal viisil. Seega ta aitab otsuste tegemisel, kui on vaja viimast tõuget, et juba seeditud mõte ellu viia. Lahustab negatiivse või aitab märgata, mis on need hirmud, mis ei lase otsuseid langetada või oma elus edasi liikuda. Nõges ei lase oma energias pikutada, ta on aktiveeriv. Ta ütleb justkui: Noh!? Hakkad liikuma ka või!? Mida sa veel ootad ja vaatad!? Sa suudad küll! Sinus on see jõud!  Ta on tagant tõukav ja julgustav. Ta on küllaltki jõulise energiaga.