Abalone ehk paua on imeilus merekarp. Usutakse, et ta kannab endas võimsat tervistavat ja rahustavat energiat, andes meelerahu. Pärlikarbi mitmemõõtmelised pastelsed vikerkaarevärvid suurendavad rahutunnet, kandes endas ilu, empaatiat ja armastust. Indiaanlased peavad seda merekarpi pühaks ja kasutavad teda koos salveiga taevaste sõnumite saatmiseks. Abalone sobib suurepäraselt kandmiseks, kui soovid suhtes abi ja nõu.

Ahhaat on üks vanemaid tervendavaid kristalle. Tugevuse kivina kasutati teda iidsetes tsivilisatsioonides toomaks sõdalastele jõudu ja võidukaid lahinguid. Ta on ka väga kaitsev kristall, mis teeb temast suurepärase talismani kristalli. Samuti annab ta Sulle julgust, emotsionaalset tugevust ja enesekindlust.

Akvamariin puhastab Sinu meeli, tasakaalustab emotsioone ja tugevdab isiklikku võimu. Iidsetel aegadel kandsin meremehed akvamariini, et kaitsta end merel varitsevate ohtude eest. Ta annab ka julgust ning ühendab südametšakraga, mis aitab Sul mõista oma sisemist tõde ja edendada eneseväljendust.

Ametüst on looduslik stressi leevendaja, mis soodustab sisemist jõudu ning toob rikkust ja tugevat ärivaistu oma kandjale. Ta on vaimse kasvu ja kaitse kristall. Ta toob selgust Sinu mõtetesse ja aitab Sul paremini oma tundeid mõista ning olla nendega kooskõlas ja ennast sügavamalt tundma õppida. Ametüst tõrjub negatiivset energiat ja meelitab ligi positiivset energiat. Tänu sellele on ametüst suurepärane kristall kodu kaitsjana. Tal on suurim vägi Sinu kodu negatiivsest energiast vabastamiseks.

Asuriiti kutsutakse sageli taevakiviks, sest ta aitab meil enda taevast mina leida. Usutakse, et asuriit avardab vaimseid võimeid, tugevdab intuitsiooni ja aitab vaimsetel rännakutel teed leida. Ta rahustab ja leevendab stressi, aitab mõtetel selgineda ja lasta energial vabalt liikuda. Indiaanlased väärtustasid teda kui püha kivi suhtlemisel indiaani vaimsete teejuhtidega. Maiadki olevat kasutanud teda kontakteerumisel pühal ja müstilisel viisil.

Aventuriin on üks peamisi õnne kristalle meelitades ligi õnne, küllust ja edu. Ta lohutab, harmoniseerib ja kaitseb südant ning aitab meelitada ligi ja armastuse õnne. Aventuriin on hea manifesteerimise kristall aidates Sul oma unistused tõeliseks teha.

Granaat on energia ja tervise kristall, mis suurendab kirge, naudingut ja energiat. Usutakse, et Noa laeva ainsat valgust andis granaat. Ta stimuleerib füüsilist aktiivsust ja energia voolu Sinu kehas. Granaat aitab depressiooni korral, sest ta toob rõõmu ja lootust ning aitab vähendada iseenda vastu suunatud viha. Ta puhastab ka tšakraid negatiivsest energiast ning annab neile uut positiivset energiat.

Hematiit on suure kaitsevõimega kivi, mis aitab jääda tasakaalukaks igas olukorras. Ta neelab endasse negatiivset energiat ja rahustab stressirohketel aegadel. Kui Sa kannad hematiiti, aitab ta Sul ennast tunda tasakaaluka, rahuliku ja keskendununa. See kristall võimaldab Sul avastada oma unikaalseid andeid, kõrvaldades Su enda seatud piirangud.

Jaadi peetakse võimsaks õnne kristalliks. Ta aitab Sul saavutada oma eesmärke ja unistusi. Seejuures aitab näha minevikus endale kehtestatud piiranguid. Jaad soodustab julgust, kaastunnet, suuremeelsust ja pikaealisust ning seejuures aidates Sul elada rikkamat ja rahuldust pakkuvamat elu.

Jaspis on tunnustatud maandava energiaga tervendav kristall. Ta aitab Sul sügavalt ühenduda Maa vibratsioonidega tuues Sulle suuremat mõistmist looduse väest. Jaspis aitab Sul olla vähem subjektiivne ning aitab Sul mõista, et hingetasandil oleme me kõik seotud.

Karneool on võimas sakraaltšakra kristall. Ta suurendab isiklikku võimu ja füüsilist energiat tuues Sulle julgust, kaastunnet ja tõukab loovusele. Kandes teda ehtena suurendab karneool elujõudu ja –tahet, mis pakub Sulle enesekindlust, kui hakkad tegelema uute projektidega või unistuste teoks tegemisega. Ta on imeline kristall tööintervjuudel kandmiseks, sest ta toob õnne ja loob võimalusi ning äratab Sinu peidetud talendi. Iidsetel aegadel matsid Egiptlased karneooli oma lähedastega kaasa, et kaitsta nende teekonda hauatagusesse ellu ja rahustada nende hirmu taassünni ees.

Koralli on kutsutud „mere aiaks“. Koralli peetakse ebaõnne ärahoidvaks ja nahahaiguste eest kaitset pakkuvaks kiviks. Arvatakse, et koralli unes nähes ennustab see paranemist pikaajalisest haigusest. Iidsed tsivilisatsioonid uskusid, et Mars koosneb punasest korallist. Korall on hea abivahend mediteerimisel või visualiseerimisel, kuna ta sümboliseerib elu ja elujõu energiat.

Krüsokolla on väga rahulik kristall, mis rahustab Sind stressirohketel aegadel. Ta ühendab kurgutšakraga, et aidata Sul luua teadlikumat sõnadevoolu ennast väljendades. Ta juhib Sinust õrnalt kogu negatiivse energia välja ning eriti üleminekuaegadel – näiteks lahkuminekud ja töökoha kaotus. Ta on suurepärane kristall igapäevaseks kandmiseks, sest ta pakub Sulle toetust ja aitab rahustada emotsioone. Krüsokolla aitab seista silmitsi väljakutsete ja muutustega, inspireerib sisemist tasakaalu ja eneseteadvust. Samuti suurendab ta Sinu  võimet armastada.

Krüsopraas avab ja aktiveerib südametšakra, võimaldades tugeval energiavool südamesse voolata. Saates jumalikku energiat sellesse tšakrasse, hoovab sinusse kõikehõlmav armastus, mis aitab Sul südamega armastada. Krüsopraas on graatsia ja kaastunde kivi, mis suurendab optimismi, rõõmutunnet ja rahulolu. Ta julgustab iseendaga leppimist, hoides ära sisemised võimuvõitlused, ning eemaldab energiablokeeringud kehas, et energia saaks vabalt liikuda.

Kuldkivi valmistatakse kvartsklaasist, mida rikastatakse vaseosakestega, et anda kivile sätendav välimus. Kuldkivi sätendus sümboliseerib valgust, mille leiab pimeduses alati. Ta juhib kõrvale soovimatut energiat ja teda peetakse hinge ja vaimu tasandil kaitsva toimega kiviks.

Kuukivi on uskumuse kohaselt saatuse kivi. Sellel on tugev ühendus Kuuga ja jumaliku naiselikkusega, mistõttu on see suurepärane kivi naistele. Seda kantakse viljakuse tõstmiseks ja meelte harmoonia saavutamiseks, tervise ja kaitse tagamiseks. Kuukivi aitab kooskõlastada hormoonide tootmist, ainevahetust ja reproduktiivust. Ühtlasi soodustab kuukivi sügavate tunnete esiletulemist.

Labradoriit puhastab kroontšakrat ja avab selle, stimuleerides kandja intuitsiooni. See on võimu kandev kivi, mis võimaldab Sul illusioonidest läbi näha ja määrata oma unistuste ja eesmärkide tegelik vorm. Kasuta labradoriiti kujutlusvõime ergutamiseks, entusiasmi suurendamiseks ja mediteerimisel selgemalt nägemiseks.

Lasuriit on kivi, mis on eksisteerinud aegade algusest peale. See on täieliku teadvuse kalliskivi, mis aitab jõuda kandjal kõrgema tõeni. Lasuriit soodustab verbaalset väljendust, avades kurgutšakra ja tasakaalustades seda. Ta toob tarkuse ja avab ühenduse Sinu hinge kaitsjatega, hoides Sind eemal negatiivsest energiast ja suunates negatiivsed vibratsioonid tagasi nende algallikasse.

Mageveepärleid kasvatatakse siseveekogudes ja mitte merevees. Vanimat teadaolevat pärlit kandis aastal 4300 eKr Pärsia kuninganna. Neid pärleid peetakse valguse, ilu ja armastuse andjateks. Ühtlasi aitavad nad saada teadlikuks probleemidest, mida endaga kaasas kanname. Pärleid seostatakse süütusega, aidates meil näha elu läbi kaastunde.

Malahhiit on muutumise ja uuestisünni kristall. Ta aitab avada ja puhastada kõiki tšakrasid. Ta on üleüldine kaitsekivi, mis ergutab ja tasakaalustab südame- ja kurgutšakrat. Malahhiit soodustab negatiivsetest kogemustest vabanemist, et saaksime terveneda ja lootuse taastada. Ta on inspireeriva, puhastava ja empaatilise toimega ning avab südame armastusele.

Mäekristall selguse kristall, kes annab energiat ja aktiveerib Sinu keha energia keskusi. Ta aitab oma kandjal mõelda selgelt, soodustades keskendumist ja saada selgust oma unistustes ja soovides. Mäekristall soodustab vaimset arengut aidates kõrvaldada blokaade, et energia saaks sujuvalt liikuda.

Obsidiaan on looduslik vulkaaniline klaas, mis on moodustunud sulavast, ent kiiresti jahtuvast laavast. Ta on tasakaalustav kivi, mis loob kohese ühenduse esimese ehk juurtšakra ja Maa tuuma vahel. Obsidiaan aitab puhastada ja kõrvaldada negatiivset energiat ning vabastada negatiivset energiat tekitavaid emotsioone, näiteks viha, hirmu, armukadedust ja ahnust.

Oonüks on võimas kaitsekivi, millel on võime kaitsta keha ja vaimu elektromagnetilise energia eest. See imab ja muudab negatiivset energiat, aidates ennetada isikliku energia kadu. Oonüks leevendab melanhoolsust ja depressiooni ning vabastab kõigest negatiivsest. Ta vaigistab hirme ning annab Sulle stabiilsuse ja kindlustunde.

Peridooti ehk oliviini on tuhandeid aastaid hinnatud kui tervendava toimega poolvääriskivi. Ta on kõrge vibratsiooniga südametšakra kristall, mis kannab endas positiivset energiat ning on eriti sobiv inimestele, kes on kogenud traumeerivaid emotsionaalseid olukordi. Peridoot on peaingli Rafaeli kivi ja valitseb ingellike vooruste dimensiooni. Peridoodil on võime tuua esile tingimusteta armastus, õnn ja valgus.

Päikesekivi on tuntud oma võimsa sideme poolest valguse ja päikese väega. Ta muudab kõik olukorrad helgemaks ja laseb Sul särada, soodustades rõõmsat hoiakut ja positiivset suhtumist. Päikesekivi kannab endas helget ja muretut energiat, mis tugevdab elujõudu ja peletab halva tuju. Ta annab jõudu neile, kes tunnevad end hüljatuna, suurendab motivatsiooni ja julgustab häid tegusid korda saatma.

Pärlmutter on molluskite koja vikerkaarevärviline sisemus. Teda seostatakse vee-elemendi ja ookeaniga ning hinnatakse kõrgelt oma võimsa tervendava energia pärast. Arvatakse, et pärlmutter kannab endas puhtuse energiat ja et tal on võime hoida kurjust eemal. Ta leevendab hirme, tõmbab ligi küllust ja head õnne ning aitab näha ilu igapäevastes asjades.

Püriit aitab jagu saada finantsraskustest ja meelitab ligi küllust. Püriidi sarnasus kullaga on teinud temast raha ja hea õnne traditsioonilise sümboli. Tema säravkuldne toon meenutab päikest ja loob seose vaimujõu ja enesekindlusega. Püriit on suurepärane kaitsekivi negatiivse energia eest, blokeerides seda kõikvõimalikest allikatest.

Rodokrosiit tõstab Sinu enesekindlust ja eneseusku, suurendades samas enesearmastust. Ta on tugev kristall emotsionaalseks tervenduseks, sest õhutab Sind ennast armastama ja saavutama rõõmu- ja õnnetunde. Ta on võimas südametšakra kristall, millel armastuse energia vibratsioon. Ühtlasi annab rodokrosiit Sulle julguse võtta käsile teemad, millega Sa varem ei söandanud silmitsi seista.

Rodoniit aitab emotsioone tasakaalustada ja kannatamatust taltsutada. Ta on äärmiselt toetav kristall, mis aktiveerib südametšakra, et tõmmata ligi armastust, maandada negatiivset energiat ja juhtida tähelepanu Sinu elu aspektidele, mis vajaksid parandamist. Rodoniit aitab Sul taasavastada oma sisemisi andeid, tuues maailma nii vajalikku armastust. Ta aitab Sul oma tõelist kirge leida ja sellele kirele pühendumiseks uusi oskusi omandada.

Roosa kvarts on tingimusteta armastuse kristall. Ta on südametšakra töös üks tähtsamaid kristalle, sest ta avab südame kõikidele armastuse liikidele – enesearmastusele, armastusele perekonnaliikmete ja sõprade vahel ja romantilisele armastusele. Roosa kvartsi rahustav energia soodustab empaatiavõimet, leppimist ja teistele andestamist, maandades stressi ja leevendades südamevalu. Ta suudab vabastada vihast, armukadedusest ja vimmast teiste vastu, tervendades nii südant, mille probleemid on põhjustatud nimetatud negatiivsete emotsioonide talletamisest.

Rudraksha seemned on imeseemned, mis kiirgavad positiivseid vibratsioone. Neid seemneid on kandnud pühakud ja joogid alates veedade ajastust seemnete sügava spirituaalse tähenduse ja võimsate tervendavate omaduste pärast. Usutakse, et rudraksha seemnetel on kosmiline jõud hinge tõusmisel ja hinge teekonnal abiks olemisel. Vanade veedade arvamuse kohaselt nuttis jumal Shiva inimkonnale kaastundepisaraid, mis muutusid rudraksha seemneteks, et aidata inimkonnal terveneda.

Rutiilkvarts on läbipaistev kvarts, mis sisaldab kuldse rutiili nõeljaid osakesi, mida kutsutakse sageli „Veenuse juusteks“. Ta suudab eemaldada energiablokeeringud kõikides tšakrates ning soodustada keha ja vaimu kooskõla. Rutiilkvarts aitab end häälestada jumalikule eesmärgile, luues ühenduse hingede maailma ja inglitega. Ta on tugeva meeliülendava toimega kristall, mis toob Su ellu ja ümbritsevasse keskkonda rõõmu ja helgust. Ta kiirendab vigastuste paranemist ja aeglustab vananemisprotsessi.

Seleniit on ideaalne kristall igasuguseks energiapuhastuseks. Tal on võime puhastada, kaitsta ja valvata Su energiakeha ning ühtlasi puhastada Su teiste kristallide ja kodu energiat. Ta vabastab kiiresti liikumatu või negatiivse energia, et positiivne energia saaks vabalt voolata. Seleniidi kristallid suurendavad mis tahes muu vääriskivi energiat, kui see seleenile asetada, tänu millele on ta ideaalne väärisehete ja muude tervendavate kristallide taasaktiveerimiseks ja -laadimiseks. Seleniiti kasutatakse ka holistilises meditsiinis keha tervendavate protseduuride käigus, sealhulgas vähiravis ja kasvajate taandamiseks.

Serpentiin aitab hormonaalset tasakaalu saavutada. Samuti aitab ta avada ja puhastada tšakraid tervenemise eesmärgil. Ta innustab Sind oma elu eest vastutust võtma ja annab Sulle teadmise, et Su elu on just selline, milliseks Sa selle lood. Serpentiin on põgus meeldetuletus, et Sa püüdleksid suurte eesmärkide poole ja need ka saavutaksid. Serpentiini abil saab meelitada ligi ja täide viia kõike, mida Sa elult soovid, olgu selleks küllus, jõukus, armastus või tervenemine.

Sinine pitsahhaat on suurepärane kurgutšakra aktiveerimise ja tervendamise kristall. Ta lihtsustab verbaalset suhtlemist ja eneseväljendust edendades seejuures ka oma emotsioonide aktsepteerimist. Ta on väga toetav kristall, mis rahustab närve ning toob mõtetesse rahu. Sinine pitsahhaat on eriti kasulik kristall neile, kes tunnevad end depressiivsena või mures. Samuti on temast kasu unetuse korral ning pingepeavalude leevendamisel.

Sodaliit julgustab Sind enda vastu aus olema ja oma veendumustele kindlaks jääma. Ta on eneseväljenduse ja enesekindluse kristall, mis aitab lahendada eneseväärikuse, enesega leppimise ja enesehinnanguga seotud küsimusi. Sodaliit tugevdab intuitsiooni ja enda otsuste usaldamist. Ta on teadlikkuse kristall, mis stimuleerib kolmanda silma tšakrat ja võimendab meditatsiooni.

Suitsukvarts aitab maandada ja Maaga sidet saavutada, et seisaksid n-ö kahe jalaga maa peal ja Sinus valitseks tasakaal. Ta kiirgab tugevat energiat, mis omakorda neelab ja muundab negatiivset energiat. Suitsukvarts aitab vaimsetest ja emotsionaalsetest ummikseisudest vabaneda, leevendab valu ja eemaldab kehast negatiivset energiat. Teda kantakse emotsionaalse toe saamiseks ning vihast ja vimmast lahti laskmiseks.

Tiigrisilm aitab keha tasakaalustada kõikidel tasanditel, suurendades optimismi ja tugevdades usku tulevikku. Ta muudab kõik olukorrad helgemaks ja aitab probleemide põhjustesse süveneda. Tiigrisilm toob kandjale hea õnne, külluse ja jõukuse. Paljudes iidsetes tsivilisatsioonides kasutati teda talismanina ebaõnne ja needuste vastu. Tiigrisilm on hädavajalik tervendaja.

Tsitriin on valguse ja rõõmu kristall. Ta ei hoia endas negatiivset energiat ning seetõttu ei vaja ka puhastamist. Ta toob oma kandjale selgust ning aitab oma unistusi ja soove täide viia. Ta aktiveerib Sinu kujutlusvõimet tuues Su ellu rohkem selgemaid visioone ja puhtamat mõistust ning annab Sulle positiivsema väljavaate elule. Saades oma energia päikeselt on tsitriinil võime soojendada, puhastada ja ergutada Sinu keha andes energiat ja tugevdades päikesepõimikut. Ühtlasi on tsitrini üks võimsamaid külluse kristalle!

Turmaliinsuletistega kvarts on mäekristall, mis sisaldab endas musta turmaliini. Ta on suure õnne ja rikkuse kristall. Ta julgustab valgust Sinu keha ümbritsema, mis aitab Sind tervendada mitmel erineval tasandil. Teda kandes, aitab ta Sul avada energiablokaade oma kehas ja luua üldist tasakaalu iseendaga.

Türkiis on tuntud kui kõige tõhusam tervendaja ning teda peetakse justkui sillaks taeva ja maa vahel. Paljud indiaani rahvad usuvad, et türkiis aitab luua ühenduse vaimu ja universumi lõputute võimaluste vahel. Tal on ülimalt püha staatus ka Hiina kultuurides. Türkiis on kurgutšakra kristall, mistõttu soodustab ta ausat ja avatud, südamest tulevat suhtlemist. Ta kaitseb ja joondab tšakraid, tugevdades selle käigus kogu keha.

Verekivi on võimas tervendav kristall, mida on hinnatud juba tuhandeid aastaid. Ta puhastab keha ja maandab negatiivset energiat. Verekivi suurendab ka Sinu energiat ja jõudu edendades pidevat energiavoolu läbi Sinu terve keha. Ta on väga kasulik kristall inimestele, kes tegelevad palju füüsiliste tegevustega nii tööalaselt kui vabal ajal. Eriti hea kristall sportlastele.