Nüüd on aeg avada rõõmuväravad iseenda jaoks. Selleks oled sa siin, et tunda rõõmu elamisest, hingamisest, kehas olemisest.

Sinu elu keskpunktiks saab olla sisemine rõõm. Ära sea oma elu keskpunktiks mõnd probleemi, mille ümber asud tiirlema. Meid on õpetatud probleemi ümber tiirlema otsides lahendusi, kuid see pole see, milleks siin oleme.

On aeg avada enda sisemise rõõmu väravad. Minu tunnetuse kohaselt asuvad sisemise rõõmu väravad kehas päikesepõimikus. Kui tunned sisemist rõõmu, siis tunned ka just seda piirkonda aktiviseerumas, avardumas. Jah, seal asubki sinu sisemine päike. Ning sul on võimalik oma sisemine päike ellu äratada ükskõik kus ja millal oma elus.

Keskendu oma päikesepõimikule. Keskendu sellele piirkonnale ning võid seda mõttes masseerida (või miks mitte ka päriselt). Võid kujustada sinu masseerimise tulemusena sinna päikest ilmumas. Tunneta, kuidas kõik soojaks muutub. Tunneta, kuidas oled lahti teinud oma sisemise rõõmu väravad. Luba sel päikeseküllasel rõõmul liikuda üle oma keha laiali. Luba sel sulle öelda, et elu on lahe! Luba sel sulle meelde tuletada, et iga sinu keharakk armastab elu ja tunneb elusolemisest rõõmu. Luba endal mäletada, mis on rõõm.

Võta oma probleem, mis sul oli ja viska see prügikasti. Võid kujutleda seda kui paberit, mille otsustad kokku kortsutada ja viskad tulle või prügikasti. Seda probleemi enam pole, mille ümber olid oma elu tiirlema pannud. Nüüd aseta keskele oma sisemine rõõm, mille ümber saab su elu hakata nüüd käima.

Juba selline väike mõtteharjutus tekitab nihke teadvuses. Fookus muutub. Luba endal liikuda oma probleemidelt sisemisele rõõmule.

Sinu rõõmuväravad on sulle alati avatud. Tule rõõmu ja kerguse tasandile. Milline on maailm siis? Mis siis, kui me kõik tuleme rõõmu tasandile?

Elu on Sinu hinge jaoks pidu, kus toimub põnevaid seiklusi, kus koged erinevaid tundeid ja sündmuste arenguid. See on põnev ja lõbus ning südames on meeldiv ärevus ja entusiasm. Tunded on meie maiuspala. Tuleta ka endale meelde, et sulle meeldib kogeda tundeid. Su hing armastab elu ja areneda selles. Kergus ja rõõm on mõeldud täitma su südant ja hinge. Kergus ja rõõm on sinu elu eliksiirid, mis voolavad mööda su energiakeskusi.

Lase lahti kõik, milles kinni oled ja millest kinnihoidmisega tekitad endale raskust. Rõõm on see, mis tahab voolata ja liikuda. Selle tundmiseks tuleb lahti lasta kõigest, millega oled ennast kinni mõelnud. Lase lahti kõigest, mis tekitab raskust. Luba ennast voolamisse, luba elurõõmul ennast kanda. Istu rõõmu laineharjale ja palu, et ta sind välja kannaks, mis iganes olukorras sa ka poleks. Lahtilaskmises on juba rõõm sees. Nii kui lased lahti, saab rõõm voolata su rakkudesse.

Mäleta, et sa armastad kõike, mis on elu. Armastad iga keharakuga loodut. Otsusta- ma lähen ja teen seda rõõmuga. Asjad saavad olla rõõmsad ja lihtsalt, kui lubad neil seda olla. Kõiges, mida näed, sisaldub loomisrõõm ja lihtsus. Ka selles, mis esmapilgul tundub negatiivne. Me kanname oma hinges loomupärast rõõmu loomisest ja loomingu kogemisest. See on meis igaühes olemas ja voolab meie sees kui elueliksiir. Ava oma rõõmuväravad endas ning tunne kergust ja rõõmu, mis voolab sinus sünnipäraselt.